W Kościanie zatrzymano mężczyznę podejrzanego o pedofilię

Do zatrzymania 40-letniego mężczyzny doszło w środę wieczorem. Zatrzymanie poprzedzone było półgodzinną rozmową transmitowaną na żywo w internecie ze "Strażnikami Dziecięcych Marzeń".

Podejrzany o pedofilię to 40-letni Łukasz. Z transmisji, przeprowadzonej w internecie wynika, że korespondował on z wabikiem podającym się za 14-letnią dziewczynkę. Mężczyzna na nagraniu przyznaje, że pisał nieprzyzwoite rzeczy, ale wysyłał również zdjęcia pornograficzne, w tym swojego przyrodzenia. Miał świadomość, że koresponduje z nieletnią.

Na końcu nagrania policja wchodzi do pomieszczenia, w którym prowadzona była rozmowa. Kościańska policja potwierdza zatrzymanie. – W dniu wczorajszym około godz. 20.30 otrzymaliśmy zgłoszenie od „łowców pedofilów” z prośbą o policyjną interwencję. Mężczyzna został zatrzymany, choć podstawą do tego była marihuana, którą przy sobie posiadał. Co do podejrzeń związanych z pedofilią, prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratora. To ono przyniesie odpowiedź, czy będzie podstawa do zatrzymania, czy też zastosowania ewentualnego innego środka zapobiegawczego. Na razie mężczyzna został zatrzymany na 48 godzin informuje Paulina Piechowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Przypomnijmy, że to drugie podobne zatrzymanie w Kościanie w ostatnich miesiącach. W lipcu „Strażnicy Dziecięcych Marzeń” namierzyli innego podejrzanego i ujawnili nagranie (zobacz: Mężczyzna podejrzany o pedofilię zatrzymany przez kościańską policję).