W Kanale Obry znaleziono ciało. To poszukiwany 89-latek

We wtorek rano w Kanale Obry w okolicach mostu żelaznego w Kiełczewie odnaleziono ciało mężczyzny. To poszukiwany od wczoraj 89-latek.

Około godziny 9.30 w kanale w pobliżu mostu żelaznego natrafiono na zwłoki mężczyzny. Na miejsce wezwano policję i prokuratora. Trwają czynności wyjaśniające.

Policja potwierdziła już jednak, że odnaleziony martwy mężczyzna to poszukiwany od wczoraj 89-latek, mieszkaniec Kościana. Mężczyzna wczoraj rano wyszedł z domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Kamera monitoringu miejskiego uchwyciła staruszka jak przechodził przez przejście dla pieszych na ul. Marcinkowskiego i szedł wzdłuż kanału.

Istniało więc duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna wpadł do wody. Dlatego to właśnie w tych okolicach trwały poszukiwania, w które zaangażowanych było kilka jednostek straży pożarnej, w tym specjalistyczne ratownictwa wodno-nurkowego.

Poszukiwania prowadzono wczoraj do godzin nocnych i wznowiono je dziś rano. Najpierw natrafiono na kurtkę należącą do mężczyzny, a następnie na ciało.