W czwartek pożegnamy Michalinę Zarzycką

20 listopada odeszła Michasia Zarzycka, której choroba przed czterema laty zmobilizowała do pomocy wielu kościaniaków. Zbierane były pieniądze na leczenie dla 12-letniej wówczas Michasi oraz Macieja Zielonki.

Michasia zachorowała będąc uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Nauczycielem w tej samej szkole był Maciej Zielonka, który również chorował na nowotwór. W lutym i marcu 2018 roku w Kościanie prowadzona była duża akcja charytatywna „Otwórzmy serca”, podczas której zbierano pieniądze na rzecz uczennicy i nauczyciela „czwórki”. Udało się wówczas zebrać pokaźną kwotę.

Niestety obojga nie ma już wśród nas. Maciej Zielonka zmarł w styczniu 2020 roku, teraz los zabrał również Michasię.

Dziewczynka zachorowała na rdzeniak, czyli nowotwór ośrodkowego układu nerwowego w wieku 12 lat. Przeszła chemioterapię i operacje. Pomimo walki z chorobą ukończyła podstawówkę i rozpoczęła naukę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga Kościanie.

Michalina Zarzycka zmarła 20 listopada 2022 roku. Miała 17 lat. – Zapamiętamy Jej chęć życia, pragnienie wiedzy, spojrzenie, uśmiech, siłę woli i anielską cierpliwość w znoszeniu bólu – tymi słowami żegnają Michasię koleżanki i koledzy z „Kolberga” oraz cała kadra szkoły wraz z dyrekcją.

Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie w czwartek, 24 o godz. 11.00 w kościele pod wezwaniem Pana Jezusa w Kościanie. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 12.00 na cmentarzu komunalnym w Kościanie.