VIII Kościańska Noc Muzeów

Każdego roku Muzeum Regionalne w Kościanie w majowy wieczór przygotowuje różne atrakcje. W tym roku również ich nie zabraknie, ale z uwagi na rozpoczynający się remont ratusza, przypadająca 18 maja Noc Muzeów będzie mieć nieco inne oblicze.

Noc odbędzie się nie w muzeum, ale na zewnątrz, a konkretnie przed ratuszem. Tutaj zaplanowano kino pod chmurką. Miejmy nadzieję, że pogoda nie popsuje tych szyków.

A na Wielkim Ekranie zostaną zaprezentowane 3 pokazy filmowe:
1. godz. 20.30, cykl edukacyjny „Jan Matejko – Historia w ożywionych obrazach” (2014-2016), reż. Marek Brodzki. Jest to próba przedstawienia kluczowych momentów historii Polski w formie filmowo „ożywionych” obrazów Jana Matejki.

2. godz. 21.30, Muzeum utracone – „Pamięć jest kluczem”. Film opowiada o najważniejszych dziełach, które Polska utraciła podczas II wojny światowej i które udało się odzyskać.

3. godz. 22.00, „Poszukiwany, poszukiwana”(1973), reż. Stanisław Bareja

Podczas seansów będzie można również korzystać z plenerowej kawiarni. Ponadto W sobotę otwarta dla zwiedzających będzie również Gorzelnia w Turwi. Wejścia o godz. 18.00, 20.00 i 22.00.

Na tym nie koniec atrakcji. W przeddzień Nocy Muzeów pracownicy Muzeum Regionalnego będą zdradzać tajemnice, jakie skrywa kościański ratusz. Nocne zwiedzanie ratusza będzie odbywać się w godz. 17.00-20.00 w piątek 17 maja. To ostatnia okazja, by zobaczyć główny budynek miasta przed remontem.