Zamknij

VIII edycja Kościańskiej Gry Miejskiej

00:36, 29.01.2019 Redakcja Aktualizacja: 00:57, 29.01.2019
Skomentuj
W 100 letnią rocznicę Rozejmu w Trewirze, który 16 lutego 1919 roku symbolicznie kończył zwycięskie Powstanie Wielkopolskie, odbędzie się kolejna edycja Kościańskiej Gry Miejskiej. Rejestracja uczestników rozpoczęła się na stronie http://gramiejska.koscian.pl.

Jakie atrakcje czekają na uczestników w tym roku? - Będzie dużo zmian pod względem poszczególnych zadań i lokalizacji - mówi wiceburmistrz Maciej Kasprzak. - Z uwagi na fakt, że wielu uczestników gry brało w niej udział już w poprzednich latach, chcemy ją dla nich uatrakcyjnić i uniknąć powtarzalności. Z tego powodu nie będzie przykładowo misji z Surzyńskim, obalania pomnika cesarza Wilhelma, a także drezyn, które były mocno oddalone od centrum gry.

Pojawią się za to inne zadania. Są one oczywiście owiane tajemnicą, ale wiadomo, że na Rynku stanie czołg, który będzie atrakcją nie tylko dla graczy, ale także dla mieszkańców. Będą także wzbudzające wiele emocji balony, które tak jak w poprzednich latach usytuowane będą na boisku przy ul. Maya oraz konie.

Przypomnijmy, że w grze mogą brać udział drużyny liczące 5-8 graczy - składające się zarówno z dorosłych, jak i z młodzieży i dzieci. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłego opiekuna lub zgody od rodziców. Rejestracja uczestników potrwa do 13 lutego. Będzie możliwość skompletowania drużyny w dniu rozgrywki o godzinie 10.00 w punkcie startowym, który mieści się w Urzędzie Miasta przy Al. Kościuszki 22 w Kościanie.

Wydarzenie organizowane przez miasto z wieloma partnerami ma na celu upamiętnienie i popularyzację wiedzy historycznej na temat Powstania Wielkopolskiego, a w szczególności kościańskiej Rezerwy Skautowej im. Jana III Sobieskiego. Gra nawiązuje do ich brawurowej akcji pod kryptonimem "Wolność", przeprowadzonej w nocy z 29 na 30 grudnia 1918 r. Tej pamiętnej nocy 45 kościańskich skautów wykradło broń z pruskiego garnizonu mieszczącego się na terenie dzisiejszego Szpitala Neuropsychiatrycznego. Akcja ta pozwoliła na wyzwolenie Kościana bez jednego wystrzału.

Organizatorzy zachęcają do udziału w historycznej zabawie, przebrania się w stylu z początku XX wieku, udekorowania domów, ulic i witryn sklepowych.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%