Uwaga na silny wiatr i deszcz!

IMGW wydało ostrzeżenie, które obowiązuje od godzin wieczornych w niedzielę, 9 lutego, przez cały następny dzień. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który lokalnie może osiągać nawet do 100 km/godz.

Uwaga na silny wiatr i deszcz

Ostrzeżenie obowiązuje w całej Wielkopolsce, jak również w całym kraju. W poniedziałek oprócz silnego wiatru należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a nawet lokalnych burz. We wtorek i środę wiatr nieco osłabnie, jednak nadal będzie dość silny i porywisty.

Według przewidywań wiatr będzie mieć średnią prędkość od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h, lokalnie do 100 km/h. W nocy będzie wiać z południa i południowego zachodu, w dzień z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejszy wiatr ma być nad ranem oraz ponownie po południu.

Silne porywy wiatru mogą powodować łamanie gałęzi drzew, uszkodzenia sieci energetycznej i utrudnienia komunikacyjne. Zalecana jest ostrożność.

Prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru w Wielkopolsce określone jest na 95 proc. Synoptycy zastrzegają, że ostrzeżenie może być kontynuowane.