Uwaga na oszustów akcji „Czyste powietrze”

Chodzi o firmy, które powołują się na prowadzoną przez miasto kampanię informacyjną i zapraszają mieszkańców na typowo komercyjne spotkania, mające na celu sprzedaż różnych produktów.

– Mamy informacje od mieszkańców, że telefonują do nich osoby zapraszając na spotkanie poświęcone tematyce związanej z ochroną środowiska i programem „Czyste powietrze”. Dopiero z dalszej części rozmowy można wywnioskować, że chodzi o zwykłą sprzedaż bezpośredniąmówi Magdalena Tomaszewska-Kubiak, radna miejska i koordynator akcji ze strony miasta.

Tymczasem najbliższe spotkanie informacyjne z mieszkańcami dotyczące ministerialnego programu, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na wymianę pieców, termomodernizację budynku czy też wymianę stolarki okienno-drzwiowej odbędzie się po wakacjach. Konkretnie zaplanowano je na 25 września o godz. 18.00 w Kościańskim Ośrodku Kultury.

Ponadto mieszkańcy Kościana zainteresowani tym tematem mogą skorzystać z darmowych konsultacji prowadzonych przez dr inż. Ewę Teślak, audytora energetycznego. Dyżury odbywają się  w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 9.00-17.00 w budynku przy ul. Bernardyńskiej 2.

– Te dyżury, jak i cała akcja spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Na dyżury przychodzi wiele osób, trzeba czekać w kolejce – zaznacza radna Tomaszewska-Kubiak.

Dobra informacja jest taka, że od czerwca wniosków o dofinansowanie nie trzeba już składać w Poznaniu, a można to uczynić na miejscu, w Wydziale Ochrony Środowiska i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego Kościana, I piętro – pok. 122, tel. 65 512-18-38 wew. 218.

Nasze poprzednie artykuły na temat akcji:
Akcja czyste powietrze w Kościanie
Spotkanie w ramach programu „Czyste Powietrze”