Utwardzają ścieżki rowerowe

Przedsiębiorstwo Drogbud z Gostynia zmodernizuje ścieżkę rowerową z Lubinia do Bieżynia, na której zostanie położona masa bitumiczna. Ku końcowi zmierzają z kolei prace związane z utwardzeniem ścieżki rowerowej na odcinku Nowy Dębiec-Racot.

Zakończenie pierwszej inwestycji realizowanej przez powiat kościański zaplanowano na październik, a jej koszt to ponad 283 tys. zł.

Z kolei prace związane z utwardzeniem ścieżki rowerowej na odcinku Nowy Dębiec-Racot są przeprowadzane w ramach przebudowy drogi powiatowej Nowy Dębiec-Gryżyna-Racot i Racot-Słonin, gdzie powstaje nowa ścieżka. Cała inwestycja otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. To zadanie również jest wykonywane przez firmę Drogbud.

Być może już w przyszłym roku nastąpi przebudowa dalszego odcinka tej drogi, czyli z Nowego Dębca do Wojnowic. Jak informuje starosta kościański Bernard Turski nasz powiat jest już po wstępnych rozmowach z powiatem leszczyńskim i oba samorządy będą zainteresowane złożeniem wniosku o dofinansowanie tej inwestycji. Odcinek za Zglińcem do Wojnowic leży już bowiem w granicach powiatu leszczyńskiego.