Utrudnienia w ruchu w związku z Biegiem Niedźwiedzia

W niedzielę, 9 stycznia w Nowym Dębcu odbędzie się II Zimowy Bieg Niedźwiedzia. W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w ruchu na trasie Gryżyna – Nowy Dębiec.

Wchodzący w skład Grand Prix Gminy Kościan Bieg Niedźwiedzia odbędzie się po raz drugi w historii, a pierwszą jego edycję przeprowadzono w 2020 r. W kolejnym roku z powodu obostrzeń związanych z epidemią bieg odwołano. Z tego powodu tegoroczna edycja zostanie zaliczona do trzyetapowego cyklu biegów gminnych w 2021 roku, jak i w 2022 r. Przypomnijmy, że do cyklu zaliczany jest również Bieg Przyjaźni w Widziszewie, który odbywa się tradycyjnie w sierpniu oraz Biegi Dezyderego Chłapowskiego w Turwi przeprowadzane w październiku.

Start niedzielnego biegu zaplanowano na godz. 11.00, a zawodnicy będą pokonywać 5 lub 10 km. Trasa będzie asfaltowa, w związku z tym będą utrudnienia w ruchu, a wystąpią w godzinach 10.45-13.15. W tym czasie zamknięty dla ruchu zostanie odcinek drogi powiatowej Gryżyna – Nowy Dębiec, Objazd będzie możliwy przez Osiek, Januszewo, Jurkowo i Zgliniec. Dla kierowców chcących wjechać lub wyjechać z części letniskowej Nowego Dębca zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ul. Głównej na odcinku od sklepu do skrzyżowania z ulicą Wczasową. Z kolei ul. Wczasowa od skrzyżowania z ul. Główną (były przystanek PKS) do hotelu Niedźwiedź w godzinach 10.00-14.00 zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.