Utrudnienia w ruchu w związane z biegiem zimowym

W związku z organizacją w niedzielę, 5 stycznia I Zimowego Biegu Niedźwiedzia w Nowym Dębcu, należy spodziewać się utrudnień w samej miejscowości, jak również w jej okolicy.

Utrudnienia wystąpią w godzinach 11.30-14.00. W tym czasie dla ruchu zostanie zamknięty odcinek drogi powiatowej Gryżyna-Nowy Dębiec. Objazd z Gryżyny będzie prowadził w kierunku Osieka, a następnie drogą gminną do Nowego Dębca.

Z kolei we fragmencie drogi powiatowej w Nowym Dębcu wprowadzony zostanie ruch wahadłowy (czas oczekiwania wyniesie do 2 minut). Pojazdy nadjeżdżające od strony Wojnowic muszą liczyć się z ruchem wahadłowym w Nowym Dębcu, a następnie z objazdem do Gryżyny drogą gminną w kierunku Osieka.

Dla kierowców chcących wjechać lub wyjechać z części letniskowej Nowego Dębca, w godzinach 11.30-14.00 zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Głównej na odcinku od sklepu do skrzyżowania z ulicą Wczasową. Ulica Wczasowa od skrzyżowania z ulicą Główną (były przystanek PKS) do Hotelu Niedźwiedź w godzinach 11.30-14.00 zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.

Organizatorzy biegu przepraszają za utrudnienia.