Utrudnienia w ruchu w związku z triathlonem

W związku z organizacją zawodów triathlonowych w Cichowie w niedzielę, 13 czerwca wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu na odcinku drogi Lubiń-Bieżyń-Cichowo oraz w samym Cichowie.

W godzinach 13.00 – 16.30 droga na odcinku Lubiń-Bieżyń-Cichowo będzie całkowicie zamknięta. Został wyznaczony objazd przez Mościszki.

W samym Cichowie nastąpią utrudnienia w godzinach 9.30 – 17.00. Zalecany jest wyjazd do Mościszek przez osiedle Leśne.

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i jednocześnie zapraszają mieszkańców do kibicowania zawodnikom na całej trasie.

Impreza sportowa Triathlon Soplicowo rozpocznie się już rano. Od 9.30 do 11.00 zaplanowano rywalizację dzieci i młodzieży w crossduathlonie. Oficjalne rozpoczęcie zawodów odbędzie się o godz. 13.00 na plaży głównej. Nie zabraknie tradycyjnego poloneza. O 13.30 wystartują zawodnicy dystansu 1/8 IronMana, a 15 minut później rywalizujący na dystansie 1/4 IronMana. O godz. 17.30 w Skansenie Soplicowo odbędzie się ceremonia wręczenia nagród dla dystansu 1/4 IM i 1/8 IM (starty indywidualne i sztafety).

Sportowy weekend w Cichowie rozpoczął natomiast bieg i marsz z kijkami na 5 km w piątek. Nasza relacja z wydarzenia: Bieg Filmowe Soplicowo na inaugurację triathlonu [ZDJĘCIA]