Ustalono tożsamość potrąconego na „starej piątce”

Policja już wie kim był mężczyzna potrącony na obwodnicy Kościana w nocy z wtorku na środę. To 35-letni obywatel Ukrainy. Trwa ustalanie sprawcy zdarzenia.

Ustalono tożsamość potrąconego na starej piątce

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 13 stycznia, około godziny 1.00 na obwodnicy Kościana, około 300 m od skrzyżowania z ul. Wielichowską. Śmiertelnie potrącony został mężczyzna, a sprawca oddalił się z miejsca wypadku. Szczegóły dotyczące zdarzenia opisywaliśmy w artykule: Śmiertelne potrącenie na „starej piątce”. Sprawca uciekł.

Natychmiast po zaalarmowaniu służb kościańska policja pod nadzorem prokuratora wszczęła śledztwo mające na celu ustalenie okoliczności wypadku. Potrącony mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów.

– Wiemy już, że to 35-letni Ukrainiec, który pracował na terenie powiatu kościańskiegoinformuje sierż. sztab. Ziemowit Antkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. – Dotychczas nie udało się jeszcze natomiast ustalić sprawcy potrącenia, ale zatrzymany został podejrzany o udział w tym zdarzeniu samochód ciężarowy. Pojazd jest spoza naszego powiatu, czynności śledcze są w toku.

Dodajmy, że kilka osób w komentarzach na internetowych forach oraz na Facebooku pisało, że widziało późnym wieczorem 12 stycznia ciemno ubranego mężczyznę, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, kręcącego się w okolicach ulicy Balcera (równoległej do obwodnicy) oraz zajazdu „U Dudziarza”. Nie wiadomo jednak na razie, czy mógł to być znaleziony na drodze kilka godzin później martwy mężczyzna.