Uroki Kościana w akwarelach

W Muzeum Regionalnym w Kościanie można podziwiać wystawę malarską, na którą składa się blisko 40 obrazów Ziemi Kościańskiej i okolic autorstwa Zdzisława Połącarza.

Artysta malarz o 58-letnim stażu pracy twórczej ma za sobą ponad 70 indywidualnych wystaw oraz 689 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, jest także inicjatorem wielu plenerów malarsko-rzeźbiarskich, w tym w Kościanie.

Otwarcie wystawy odbyło się 13 lipca. Podczas wernisażu medalem ,,Labor Omnia Vincit” za krzewienie idei pracy organicznej Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego odebrała Barbara Kubiak-Sobczak – animatorka i promotorka kultury w poznańskim środowisku. Odznaczenie odebrała z rąk Zdzisława Połącarza. Autor miał także specjalny prezent dla wylosowanej jednej osoby obecnej na otwarciu – namalowany przez siebie obraz przedstawiający las.

Wystawę można oglądać do 10 sierpnia na I piętrze ratusza. Wernisaż zainaugurował także 4. Międzynarodowy Plener Malarski Kościan 2018, który odbywać będzie się w Kościanie i w okolicach przez najbliższe dwa tygodnie.