Zamknij

Uroczysta sesja w Czempiniu [ZDJĘCIA]

18:51, 30.08.2021 Maciej Sibilak Aktualizacja: 18:59, 30.08.2021
Skomentuj
Wyjątkowo podniosły charakter miała sesja Rady Miejskiej w Czempiniu, która odbyła się w piątek 27 sierpnia. Włodarze gminy, radni oraz zaproszeni goście zebrali się po raz pierwszy w sali wielofunkcyjnej Centrum Aktywizacji Społecznej Tlenownia.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej Czempinia odbyła się tuż po oficjalnym otwarciu obiektu, którego dokonano na dziedzińcu Tlenowni. - Dzisiejsza sesja ma wymiar wyjątkowy zarówno ze względu na państwa obecność, jak również na to, że po raz pierwszy odbywa się w sali wielofunkcyjnej Centrum Aktywizacji Społecznej Tlenownia, której działanie w dniu dzisiejszym inaugurujemy - powiedział do zebranych Maciej Głochowiak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Czempiń.

Następnie Stanisław Wiśniewski, prezes Czempińskiego Towarzystwa Śpiewaczego Harfa przekazał na ręce burmistrza sztandar chóralny ufundowany w 1910 r. dla Towarzystwa Śpiewu przez miejscowego przedsiębiorcę Antoniego Jezierskiego. W latach 1910-1939 chorągiew towarzyszyła w działalności czempińskich chórzystów przy wszystkich uroczystościach sakralno-patriotycznych.

Ważnym punktem programu sesji było wręczenie Medali Honorowych Gminy Czempiń. - W tym roku najwyższe odznaczenie gminne nadane zostało dwóm ważnym dla czempińskiej społeczności osobom. Jednej z nich nie ma dziś wśród nas, więc tym bardziej cieszymy się i doceniamy fakt, że rodzina śp. dyrektora Alberta Łukaszewicza jest dzisiaj z nami - mówił przewodniczący Maciej Głochowiak. - Albert Łukaszewicz to wybitna postać czempińskiego życia oświatowego. Był nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie. Swoją drogą życiową i zawodową związał z Ziemią Czempińską. W 2008 roku objął stanowisko dyrektora Gimnazjum w Borowie, które z pasją i powodzeniem zajmował do roku 2017. Po likwidacji gimnazjów rozpoczął kierowanie największą na terenie gminy Czempiń placówką oświatową, jaką jest Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu. Swoje obowiązki realizował z pasją i profesjonalizmem, a szkoła była przez niego traktowana jak drugi dom. Jego życzliwość i serdeczność wobec innych, rzadki dar zjednywania ludzi i wysoka kultura osobista czyniły z niego osobę powszechnie lubianą i szanowaną.

Medal Honorowy Gminy Czempiń z rąk burmistrza odebrała żona śp. dyrektora Magdalena Łukaszewicz w towarzystwie dzieci -  Aleksandry i Witolda.

Najwyższe odznaczenie gminne nadane zostało również Kazimierzowi Dembnemu za zasługi w zakresie działalności samorządowej i społecznej. W latach 1994-2020 odznaczony pełnił funkcję burmistrza gminy Czempiń.

Rada Miejska Czempinia doceniła też talent i osiągnięcia młodego mieszkańca gminy, Stanisława Ruszkowskiego, ucznia Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Po wręczeniu nagrody czempiński gitarzysta zaprezentował swe umiejętności na scenie.

Podczas sesji wykład okolicznościowy poświęcony Antoniemu Jezierskiemu i jego działalności gospodarczej na terenie Czempinia wygłosił mgr Gerwazy Konopczyński, pasjonat dziejów regionalnych, miłośnik czasów i postaci Antoniego Jezierskiego.

Na zakończenie sesji burmistrz Konrad Malicki uhonorował wszystkie osoby zaangażowane w powstanie CAS Tlenownia wręczając im pamiątkowe statuetki.

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%