Uratowali tonącego z kanału

W piątek, 27 stycznia burmistrz Piotr Ruszkiewicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Dawid Olejniczak spotkali się z osobami, które pospieszyły z pomocą mężczyźnie tonącemu w Kanale Ulgi w Kościanie.

Zdarzenie miało miejsce 14 stycznia na Łazienkach. W mieszczącej się tam hali sportowej trwał akurat kurs samoobrony dla kobiet zorganizowany przez KS Tiger Wielkopolska. Uczestnicy zajęć widząc mężczyznę, który wpadł do Kanału Ulgi, bez wahania pospieszyły mu z pomocą, a także powiadomiły służby. Dzięki szybkiej akcji mężczyzna został wyciągnięty z wody i nie odniósł żadnych obrażeń.

Bohaterskiej akcji podjęli się: Julia Gwizdoń, Marta Juja, Julia Chraplak, Natalia Piotrowicz, Emil Janowski, Krzysztof Bednarz, Dominik Drobnikow, Tomasz Bajstok, Tomasz Gwizdoń.

Włodarze podziękowali osobom uczestniczącym w akcji ratowniczej za ich postawę, a także wręczyli im upominki i złożyli życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

– Podjęte bez wahania działanie, zaangażowanie i umiejętna współpraca z pozostałymi uczestnikami akcji pozwoliło uratować życie poszkodowanego. Państwa postawa stanowi wzór dla wszystkich członków naszej lokalnej społeczności – stwierdził podczas spotkania burmistrz Piotr Ruszkiewicz.