Umowa na oczyszczalnię podpisana

13 czerwca w gabinecie burmistrza Kościana zawarto umowę z wykonawcą modernizacji kościańskiej oczyszczalni ścieków. Opiewa ona na kwotę 28 mln zł.

umowa_na_oczyszczalnieUmowę podpisali burmistrz Michał Jurga, prezes Wodociągów Kościańskich Sp. z o.o. Dariusz Wójcik oraz prezes zarządu firmy Instal Warszawa Andrzej Grygo, będący wykonawcą inwestycji.

Wykonawca zobowiązany jest zrealizować umowę w ciągu 20 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli do lutego 2019 r. Obejmuje ona rozbudowę i modernizację oczyszczalni w Kiełczewie. Przebudowana zostanie cała dotychczasowa instalacja, czyli część mechaniczna, biologiczna wraz z instalacją biogazów. ­– Jak dotąd na niewielu obiektach na terenie Wielkopolski taka instalacja istnieje – wyjaśnia prezes wodociągów Dariusz Wójcik. – Będziemy również wykorzystywali biogaz w celu zmniejszenia i ograniczenia kosztów eksploatacyjnych.

W czasie wykonywania prac obiekt będzie normalnie funkcjonował, a mieszkańcy nie doznają żadnych uciążliwości. – Mamy duże doświadczenie w pracy na czynnych obiektach, także nie będzie z tym żadnego problemu – zapewnia Krzysztof Górlicki, dyrektor realizacji projektu z firmy Instal Warszawa. – Będą wyłączane poszczególne ciągi pracy i przełączane na pozostałe instalacje.

Firma zapowiedziała rozpoczęcie prac w połowie lipca. Obecnie kończony jest budynek odwadniania osadów przez innego wykonawcę. Po finalizacji tych prac będą mogły rozpocząć się kolejne

Przypomnijmy, że łączny koszt modernizacji oczyszczalni wynosi 49 mln zł, a wpisuje się on w kompleksową przebudowę sieci wodociągowej w mieście.