UKS „AS” Czempiń zwycięzcą finału wojewódzkiego o Puchar Tymbarku

W rozgrywkach uczestniczyło 25 zespołów, które wcześniej wygrały rywalizację w swoich gminach i powiatach. Wśród najlepszych drużyn znaleźli się zawodnicy UKS "AS" Czempiń reprezentujący Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu.

Turniej odbył się 24 maja w Szamotułach. Drużyna z Czempinia rozpoczęła rozgrywki w grupie U-10 od rywalizacji z zespołami z Książa Wielkopolskiego, Konina oraz Grodziska Wielkopolskiego. Od samego początku turnieju prezentowała wysoki poziom pokonując wszystkie 3 zespoły, nie tracąc przy tym żadnej bramki.

Do kolejnego etapu turnieju trafili zwycięzcy grup oraz jeden zespół z drugiego miejsca, który miał najlepszy bilans punktowy. Były to zespoły ze Ślesina, Leszna, Kalisza, Wyrzysku, Trzemeszna, Kaźmierza, Krotoszyna oraz Czempinia. W ćwierćfinale czempiniacy spotkali się z rówieśnikami z Wyrzyska. Po bardzo ciężkim meczu i bardzo dobrej grze w obronie wygrali 1:0 i tym samym zakwalifikowali się do półfinału rozgrywek.

W decydującym spotkaniu, dającym awans do finału zmierzyli się z chłopcami z Krotoszyna. Reprezentanci SP Czempiń ruszyli odważnie do przodu co przełożyło się na prowadzenie do przerwy 3:0. W drugiej połowie przeciwnicy zdołali wbić naszym dwie bramki i końcówka była bardzo nerwowa, ale drużyna z Czempinia nie poddała się i zdobyła upragniony awans do finału. Tutaj zespół spotkał się z rywalami z Trzemeszna. Po zaciętej walce, w końcówce meczu udało się doprowadzić naszym do zwycięstwa  z wynikiem 3:2 i tym samym wygrać Finał Wojewódzki.

Były łzy szczęścia i śpiewy licznie zgromadzonych rodziców, a następnie huczne powitanie w Czempiniu. Jako zwycięzcy województwa Wielkopolskiego chłopacy w dniach 11-14 czerwca będą rywalizować z najlepszymi zespołami w kraju w Ogólnopolskim Finale, który odbędzie na Stadionie narodowym w Warszawie! Ponadto drużyna otrzymała również w nagrodę bilety na mecz Ligi Narodów Polska – Belgia.

Zwycięską drużynę reprezentują : Radek Kinecki, Franciszek Cichocki, Fryderyk Cichocki, Jan Kielich, Alan Sobkowiak, Leon Popowicz,Kacper Kubacha, Alan Kostyk, Bartosz Sarbinowski, Michał Staszewski.

Fot. UKS „AS” Czempiń