Układają kostkę na Rynku [ZDJĘCIA]

Postępują prace związane z remontem Rynku i deptaka na ul. Wrocławskiej w Kościanie. Na części płyty Rynku układana jest w tej chwili granitowa kostka. Ponadto stanęła już podbudowa fontanny.

Kościan. Układają kostkę na Rynku [ZDJĘCIA]

Po miesiącach prac podziemnych na Rynku związanych z prowadzeniem badań archeologicznych, modernizacją kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieci gazowej i elektrycznej, w końcu przystąpiono do układania kostki.

W tej chwili ułożony został chodnik na przedłużeniu ulicy Wrocławskiej oraz naprzeciw tablicy pamięci znajdującej się na ścianie ratusza. Ponadto na płycie Rynku od strony Banku Spółdzielczego i Apteki Centralnej w stronę ratusza także układana jest kostka. Widać już charakterystyczną jodełkę, która swym kształtem ma nawiązywać do koszczki – rośliny, od której wywodzi się nazwa „Kościan”.

Z kolei od strony głównego wejścia do ratusza wybudowana została podbudowa pod fontannę. Pracy jest jeszcze sporo, ale z dnia na dzień widać postępy. Może je powstrzymać w tej chwili jedynie zimowa aura.

Przypomnijmy, że remont Rynku i ulicy Wrocławskiej rozpoczął się pod koniec stycznia, choć tak naprawdę plac budowy wykonawca przejął w listopadzie ubiegłego roku. Wartość tej inwestycji ma wynieść ponad 6,4 mln zł.

Zobacz także:
Jak będzie wyglądać płyta Rynku?

Fot. Maciej Sibilak