Uczniowie wrócą do szkół o tydzień wcześniej

Zakończenie nauki zdalnej wcześniej niż pierwotnie zakładano ogłosił na środowej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Uczniowie wrócą do szkolnych ławek 21 lutego.

Od 27 stycznia zdalnie uczą się dzieci z klas 5-8 szkół podstawowych, a także wszystkie ze szkół ponadpodstawowych. Początkowo miało to trwać do 27 lutego, ale teraz resort edukacji zmienił zdanie.

– Przyśpieszamy powrót do nauki stacjonarnej o tydzień dla szkół 5-8 i szkół ponadpodstawowych. Nauka zdalna nie będzie trwała do końca ferii. Uczniowie wrócą do szkoły 21 lutego ogłosił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapewnił także, że to definitywny koniec zdalnego nauczania w bieżącym roku szkolnym. Jednocześnie stwierdził, że decyzja o nauce stacjonarnej na około trzy tygodnie była dobra i mogła się przyczynić do zahamowania piątej fali.

Przypomnijmy, że decyzja o wprowadzeniu nauki zdalnej dla uczniów z Wielkopolski oznaczała, że nie powrócili oni do szkół po zakończonych feriach, które trwały w naszym województwie od 15 do 30 stycznia. Wcześniej uczniowie chodzili przez tydzień do szkół po przerwie świątecznej i nauce zdalnej trwającej do 9 stycznia.

Z kolei szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski ogłosił stopniowe łagodzenie przepisów dotyczących zasad walki z epidemią koronawirusa. Już w najbliższych dniach mają zacząć obowiązywać mniej restrykcyjne zasady dotyczące kwarantanny i izolacji.