Uczniowie Ratajczaka odebrali Europassy

Europejski dokument poświadczający umiejętności zawodowe i kwalifikacje otrzymali uczniowie biorący udział w bieżącym roku szkolnym w praktykach zagranicznych w Mediolanie oraz Bristolu.

Unijny projekt o wartości 609 tys. zł jest rozłożony na dwa lata, a dotychczas wzięło w nim udział 74 uczniów technikum kształcącego w zawodzie technika ekonomisty i organizacji reklamy oraz branżowej szkoły kształcącej w zawodzie kucharza.

Przyszli kucharze oraz specjaliści od reklamy dwutygodniowe praktyki odbywali we Włoszech w listopadzie ubiegłego roku, natomiast ekonomiści do Wielkiej Brytanii pojechali w marcu.

Uroczystość wręczenia Europassów odbyła się 6 czerwca w świetlicy szkolnej. – Byliście rzuceni na głęboką wodę, bo pojechaliście do pracodawców, których zobaczyliście pierwszy raz w życiu zwróciła się do uczniów dyrektor szkoły Małgorzata Durek.Musieliście szybko zaadoptować się do nowych warunków, do nowej strefy językowej. Ale daliście sobie świetnie radę i mam nadzieję, że to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Zanim uczniowie otrzymali dokumenty, wszystkie trzy grupy podsumowały krótko swój wyjazd, a także przedstawiły prezentacje filmowe oraz fotograficzne. Podczas zagranicznego pobytu był nie tylko czas na naukę, ale również na zwiedzanie.

Uczniowie otrzymali dokumenty Europass w języku polskim i angielskim, a także dodatkowy certyfikat wystawiony przez firmy. Specjalne certyfikaty wręczono także nauczycielkom, które pełniły rolę opiekunów podczas wyjazdu, a otrzymały je Małgorzata Jaśniak, Marzena Buchowska i Irmina Jaźwińska.

Na koniec wszyscy uczestnicy wyjazdów obecni na uroczystości stanęli do wspólnej fotografii na schodach przed wejściem do szkoły. W przyszłym roku wyjadą dwie kolejne grupy.