Uatrakcyjnić letnisko w Dębcu Nowym

Gmina Kościan ogłosiła przetarg na wykonanie przebudowy budynku stanicy WOPR w Nowym Dębcu. W planach są również inne prace inwestycyjne.

Istniejący budynek ratowników zlokalizowany jest przy plaży głównej kąpieliska. W ramach tej inwestycji mają zostać wydzielone nowe pomieszczenia dla ratowników. Gruntowny remont ma nadać nowoczesny wygląd budynkowi. W projekcie przewidziany jest również montaż dwóch zewnętrznych pryszniców, z których będą mogli korzystać plażowicze. – Wiele osób zwracało nam uwagę, że przy plaży przydałby się punkt gastronomiczny. Idąc za tymi sugestiami przygotowujemy nieduże pomieszczenie, gdzie będzie można kupić napoje, lody i drobne przekąskimówi wójt Andrzej Przybyła. Dzierżawca tego punktu zostanie wyłoniony w wyniku przetargu nieograniczonego.

Prace remontowe mają zostać zakończone jeszcze przed rozpoczęciem sezonu i nie jest to jedyna zaplanowana na najbliższy czas inwestycja. Swoje oblicze ma zmienić także stary plac biwakowy, gdzie znajdują się toalety. – Powstanie opłotowane boisko do piłki siatkowej, a to przy plaży zniknie. Ponadto mamy zamiar postawić tam na stałe scenę, która będzie służyła do organizacji imprez plenerowychwyjaśnia Artur Opas, dyrektor gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W pobliżu nowej stanicy będzie funkcjonować także strefa Wi-Fi. Pierwsze 15 minut korzystania ze strefy będzie bezpłatne.

Z kolei dla poprawy bezpieczeństwa i ograniczenia występującego, szczególnie w sezonie, wandalizmu zostanie uruchomiony monitoring. Gmina stara się o dofinansowanie na ten cel. W planach jest zainstalowanie kamer przy byłym przystanku PKS-u, na plaży oraz na polu biwakowym.