Tydzień Bibliotek. Co można znaleźć w kościańskiej bibliotece?

Trwa Tydzień Bibliotek. W jego ramach Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie przygotowała krótki film promocyjny dotyczący tego, co poza książkami, można znaleźć w książnicy.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich co roku zaprasza biblioteki do udziału w Tygodniu Bibliotek, który odbywa się w dniach 8-15 maja. Jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Kościańska biblioteka czynnie bierze udział w tym programie. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Z tej okazji nasza biblioteka przygotowała około 5 minutowy filmik na temat tego co można wypożyczyć lub z czego skorzystać na miejscu poza książkami.

A jest tego całkiem sporo. To m.in. albumy o regionie, gazety i czasopisma, gry planszowe, a także mniej typowe formy książek z użyciem nowoczesnej technologii. Szczegóły na filmie.

Zapraszamy wszystkie biblioteki do aktywnego udziału. Szczegółowe informacje na temat regulaminu uczestnictwa w konkursach zamieszczać będziemy na tej stronie, gdzie można znaleźć również informacje o przebiegu poprzednich edycji programu.