Zamknij

Turniej z okazji X-lecia TSKK "Jedność"

11:29, 20.07.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:33, 20.07.2021
Skomentuj
Dokładnie 1 maja 2021 roku minęło 10 lat od powstania klubu TSKK "Jedność". Z tej okazji w niedzielne popołudnie, 18 lipca na torach kręgielni klasycznej w Gostyniu rozegrane zostały jubileuszowe zawody kręglarskie.

Punktualnie o godzinie 14.00 prezes klubu TSKK "Jedność" Roman Bartkowiak powitał wszystkich uczestników sportowej zabawy oraz przybyłych do Gostynia gości wśród których był m.in. wiceburmistrz Kościana Przemysław Korbik.

Następnie symbolicznym pierwszym rzutem zawody otworzyli świeżo upieczeni medaliści Mistrzostw Polski Seniorów Dorota Borowiak i Wiesław Brzóska oraz prezes TSKK "Jedność" Roman Bartkowiak i wiceburmistrz miasta Kościana Przemysław Korbik. Po nich do rywalizacji na torach przystąpili pod okiem doświadczonych zawodników TSKK "Jedność" najmłodsi adepci kręglarstwa.

W kategorii dzieci pierwsze miejsce z wynikiem 166 punktów zajął Piotr Ratajczak, który wyprzedził Szymona Bartkowiaka (147 pkt) i swoją siostrę Zuzannę Ratajczak (59 pkt). W nieco starszej kategorii wiekowej młodzików wystartowało troje zawodników. Na najniższym stopniu podium z wynikiem 125 strąconych kręgli stanął Mikołaj Przedwojski, drugie miejsce z wynikiem 140 kręgli zajęła Oliwia Bobrowska, a pierwsze z wynikiem 184 kręgli bezkonkurencyjna Zuzanna Kleina. W kategorii juniorów złoty medal oraz puchar odebrał Oliwier Wojciechowski, który strącił łącznie 298 kręgli.

Zanim na dobre rozpoczęła się rywalizacja o najwyższe miejsca w kategorii kobiet i mężczyzn wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie grupowe oraz podzielono jubileuszowy tort pomiędzy uczestników niedzielnych zawodów.

Po krótkiej przerwie technicznej na torach kręglarskich pojawili się kręglarze w biało-niebieskich barwach, którzy kontynuowali rywalizację o czołowe lokaty w jubileuszowym turnieju. W kategorii kobiet sklasyfikowano 6 zawodniczek. Na szóstym miejscu zawody ukończyła Mirosława Wojciechowska (206 pkt), na piątym Rita Książkiewicz (210 pkt.), a na czwartym miejscu Aurelia Stachowiak (240 pkt). Na najniższym zaś stopniu podium z wynikiem 295 strąconych kręgli stanęła Galina Paszyńska. Drugie miejsce z wynikiem 306 strąconych kręgli wywalczyła Joanna Bartkowiak, a puchar za zdobycie pierwszego miejsca powędrował w ręce Doroty Borowiak, która uzyskała 317 punktów.

W kategorii mężczyzn główni faworyci nie zawiedli, ale bardzo wyrównany bój stoczyli kręglarze o miejsca od szóstego do dziesiątego. Różnica pomiędzy miejscem 6-tym a 10-tym wyniosła zaledwie trzy kręgle. W kategorii mężczyzn doszło jednak do małej niespodzianki, ponieważ poza pierwszą dziesiątką znalazł się prezes TSKK "Jedność" Roman Bartkowiak i wiceprezes Marek Malicki. W najlepszej trójce mężczyzn sklasyfikowany został Witold Zemler. Po zaciętej rywalizacji drugie miejsce zajął natomiast Marek Borowiak, a zwycięzcą został Krystian Książkiewicz z 365 strąconymi kręglami.

Symboliczną statuetką oraz dyplomem uhonorowany został także Marek Wyrzykiewicz, który jako jedyny z gości wziął czynny udział w niedzielnych zawodach. Podczas turnieju wręczone zostały także Dorocie Borowiak i Wiesławowi Brzósce od władz klubu TSKK "Jedność" listy gratulacyjne za zdobycie medali na Mistrzostwach Polski Seniorów w kategorii U60.