Turniej tańca towarzyskiego w Kościanie [ZDJĘCIA]

Sobota w Kościanie upływa pod znakiem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego "W sercu Wielkopolski". Do naszego miasta zjechały pary taneczne z różnych zakątków kraju.

Turniej odbywa się po raz piąty. Jeszcze odrobinę w cieniu pandemii, ale teraz niestety z kolei ze świadomością toczącej się wojny na Ukrainie. – Męczyliśmy się długo przy organizacji turniejów z pandemią, ale wojna jest jeszcze gorszaprzyznaje Roman Wojdowski, organizator turnieju ze Szkoły Tańca „Poezja” w Kościanie.Ale co mamy zrobić, kalendarz turniejowy jest mocno napięty, a dzieci i młodzież mocno są spragnione turniejowej rywalizacji.

To właśnie z powodu przerw przy organizacji turniejów związanych z obostrzeniami sanitarnymi, teraz wiele tanecznych imprez się kumuluje. Kościański turniej wpisuje się w kalendarz wydarzeń Polskiego Towarzystwa Tanecznego Okręg Wielkopolski, dlatego data jego organizacji musi być skoordynowana z innymi imprezami. W naszym mieście początkowo na przeprowadzenie turnieju wyznaczono 6 marca, później 12 marca, a ostatecznie 19 marca.

Tegoroczne wydarzenie podzielone jest na trzy bloki taneczne oraz wieczorną galę. W pierwszym bloku rywalizowały trzy grupy w kategoriach wiekowych: 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat. O godz. 14.00 rozpoczął się drugi blok w kategorii zawodników 16+, który trwał do godz. 16.00. Trzeci blok, w którym tańczą zawodnicy 16+ oraz seniorzy zaplanowano na godz. 17.00. Najbardziej widowiskowy akcent to jednak gala taneczna, która zacznie się o godz. 20.00 i potrwa trzy godziny.

– W każdym bloku tańczy jakaś kościańska paramówi Roman Wojdowski. – W pierwszym bloku były to trzy pary, ale  nie udało im się zająć punktowanego miejsca. W drugim bloku mamy jedną naszą parę, a w trzecim trzy – w tym dwie seniorskie. Szczególnie zachęcam jednak widzów do udziału w wieczornej gali.

Fot. Milena Waldowska