Turniej Tańca Towarzyskiego w Kościanie 2020 [ZDJĘCIA]

Hala sportowo-widowiskowa przy "Ratajczaku" wypełniła się w sobotę pięknymi tancerkami i dostojnymi tancerzami. Na parkiecie pojawiły się pary dziecięce, młodzieżowe oraz dorosłe w różnych klasach tanecznych.

III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Kościan 2020

Turniej został podzielony na trzy bloki – poranny, popołudniowy i wieczorny. Do Kościana zjechali tancerze z całej Polski, którzy rywalizują w różnych kategoriach wiekowych po czujnym okiem sędziów. Prezentowane są tańce standardowe oraz latynoamerykańskie.

To już trzecia edycja imprezy, która stoi na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Poza rywalizacją sportową, która jest szczególnie emocjonująca dla uczestników turnieju, to również piękne widowisko dla publiczności. Dodajmy, że turniej jest otwarty, a bilet wstępu kosztuje 10 zł. Wspaniale na parkiecie prezentują się dojrzali tancerze, ale również najmłodsi, którzy dopiero uczą się odpowiedniej, niełatwej tanecznej sylwetki oraz zachowania ramy.

Poza przygotowaniem choreografii i jej opanowaniem, na podziw zasługuje wygląd tancerzy, który jest doprecyzowany w najmniejszym szczególe. To nie tylko frak u panów i sukienka u pań, ale również makijaż, misternie ułożona fryzura, a nawet wystylizowane paznokcie.

Organizatorem turnieju jest Szkoła Tańca Poezja we współpracy z samorządem miasta, gminy i powiatu kościańskiego.

Zdjęcia z rozdania nagród z bloku porannego oraz z rywalizacji w II bloku. Fot. Milena Waldowska