Turniej tańca towarzyskiego już w sobotę

W najbliższą sobotę, 19 marca w Kościanie już po raz piąty odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "W sercu Wielkopolski". Jak zawsze nie zabraknie widowiskowych popisów tanecznych par w różnych kategoriach wiekowych.

Kościan. Turniej Tańca Towarzyskiego 2021

Organizatorem turnieju jest Szkoła Tańca „Poezja” przy wsparciu samorządów miasta i gminy Kościan. Turniej odbywa się natomiast pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Tanecznego Okręg Wielkopolski.

Taneczna rywalizacja rozpocznie się już o godz. 9.00. Wówczas na parkiecie pojawią się zawodnicy rywalizujący w pierwszym bloku, w podziale na trzy kategorie wiekowe: 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat. O godz. 13.00 rozpocznie się drugi blok, w którym zobaczymy zawodników w kategorii 16+. Będzie jednak także jedna młodsza grupa – Juvenile 2 w przedziale 10-11 lat. Trzeci blok zacznie się o godz. 17.00. Tutaj zobaczymy ponownie tancerzy 16+ w różnych klasach tanecznych oraz seniorów: 30+ i 40+.

Zawodników oceniać będzie łącznie 9 sędziów, którzy do Kościana przyjadą z Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry. Z kolei tancerze przybędą z całej Wielkopolski, ale również spoza niej, w tym m.in. z Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego czy Szczecina.

Jest też dobra wiadomość dla miłośników oglądania tańca. Po okresie covidowych obostrzeń, turniej odbędzie się z udziałem publiczności. Wstęp jest płatny, a cena biletu wynosi 20 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Cena za cały stolik wynosi z kolei 100 zł. Miejsce turnieju to jak co roku hala widowiskowo-sportowa przy ZSP im. F. Ratajczaka (ul. Wielichowska 43A).