Turniej tańca nowoczesnego w najbliższy weekend

Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Miasta Kościana odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Wielichowskiej. Jego termin jest o miesiąc późniejszy niż pierwotnie zaplanowano.

Powodem przesunięcia terminu turnieju na 22-23 maja, a odbędzie się on po raz piąty, jest oczywiście epidemia. Ale i tak będzie mógł się on odbyć na żywo, ponieważ w 2020 roku przesuwano go trzykrotnie, aż w końcu odbył się 21 listopada, wyłączenie online (relacja z tamtego turnieju: Trwa ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego).

Turniej wraca też do dwudniowej formuły. Tylko niestety w hali nie będzie mogło być publiczności, a zmagania tancerzy pozostanie śledzić w internecie. W programie przewidywane są następujące kategorie taneczne: taniec nowoczesny (solo, duet, formacja i miniformacja), taniec współczesny (solo, duet, formacja i miniformacja), a także inne formy tańca, czyli Disco Dance, Show Case, Latin solo (formacja i miniformacja).

Przewidywane są trzy kategorie wiekowe: 9-11 lat, 12-15 lat, pow. 15 lat. Wśród tancerzy nie zabraknie oczywiście kościaniaków. Prowadzącym wydarzenie będzie znany i lubiany Vito Ostyn WS. Organizatorami wydarzenia są Szkoła Tańca Poezja i Urząd Miasta Kościana.

Strona Turnieju: szkolapoezja.pl/turniejtanca/