Turniej tańca nowoczesnego przeniesiony na listopad

To już trzecia proponowana data tegorocznego turnieju. Oczywiście wszystko przez koronawirusa. Miejmy nadzieję, że tym razem się uda – w myśl zasady "do trzech razy sztuka".

Pierwotnie IV Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Miasta Kościana miał odbyć się 28-29 marca. Jednak już na początku marca, kiedy zaczęły napływać sygnały o koronawirusie, organizator, którym jest Szkoła Tańca Poezja zdecydował o przeniesieniu imprezy na 23-24 maja.

Wówczas wydawało się, że to termin na tyle odległy, że bezpiecznie uda się zorganizować turniej. Niestety rzeczywistość okazała się inna. W tej chwili odwoływane są wszystkie imprezy masowe zaplanowane do wakacji, tak więc znowu trzeba było poszukać innego terminu. Zdecydowano się na jednodniową imprezę w sobotę, 21 listopada. Trzymajmy kciuki, by tym razem się udało, bo turniej to świetna zabawa zarówno dla uczestników, jak i publiczności. To także wizytówka dla naszego miasta.

Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na plakacie.