Turniej Tańca Nowoczesnego już w weekend

Wielkimi krokami zbliża się majówka, a na jej początek w Kościanie propozycja taneczna. Przez dwa dni, czyli 27-28 kwietnia w hali sportowo-widowiskowej przy "Ratajczaku" zawitają setki tancerzy.

Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Kościana, którego organizatorami są Szkoła Tańca „Poezja” oraz Urząd Miejski Kościana odbędzie się po raz trzeci.

Termin turnieju nie został wybrany przypadkowo – to okolice Światowego Dnia Tańca.

W sobotę na parkiecie królować będzie niezwykle dynamiczny taniec nowoczesny, do którego zalicza się hip-hop, breakdance, i dancehall, a w niedzielę taniec współczesny i inne formy tańca, jak disco dance, show case i latin solo. na parkiecie zobaczymy solistów, duety, miniformacje i formacje. Rywalizacja odbywać będzie się w kilku kategoriach wiekowych: od dzieci poniżej 8 lat do kategorii 30+.

Do Kościana zjadą tancerze z całej Polski, nie zabraknie także zawodników z kościańskich klubów, w tym z Poezji, Pryzmatu i Bubble Beat. Parkietowe zmagania pod czujnym okiem jury rozpoczynać będą się już o godz. 9.00 rano i potrwają do późnego wieczora.

Wstęp dla publiczności jest bezpłatny, a podczas trwania turnieju w hali czynny będzie bufet.