Turniej piłkarski Reissa

Dwa dni piłkarskich zmagań zakończyły się zdobyciem Pucharu Turnieju Reiss Cup przez zespół z Kościana prowadzony przez trenerów Macieja Sołtysiaka i Tomasza Woźniaka.

Ponadto najlepszym bramkarzem został wybrany kapitan naszego zespołu Nikodem Padurek. W drodze po złote medale i okazały Puchar Reiss Cup 2018 kościaniacy pokonali zespoły z Puszczykowa, Środy Wielkopolskiej, Rawicza, Kórnika, Kamieńca, a w finale po bezbramkowym remisie z Puszczykowem okazaliśmy się lepsi w serii rzutów karnych.

Dwudniowy turniej w hali widowiskowo-sportowej przy ZSP im. Ratajczaka w Kościanie rozpoczął się od sobotniej rywalizacji najmłodszych piłkarzy w wieku 6 lat i młodszych. Tutaj wszystkie drużyny były zwycięzcami, a swoją reprezentację miał również Kościan. Drugiego dnia rywalizowały z kolei roczniki 2008 i 2009 w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy.

Organizatorem cyklu Turniejów Reiss Cup 2018 jest Fundacja Piotra Reissa, a patronat honorowy nad wydarzeniem w Kościanie objął Burmistrz Miasta Kościana.