Turniej kopa dla Oskara [ZDJĘCIA]

W ostatnią niedzielę odbył się turniej charytatywny kopa sportowego "Gramy dla Oskara". Miłośnicy tej karcianej gry rywalizowali ze sobą w sali wiejskiej w Krzanie, a cały dochód z turnieju trafił na konto Oskara Marciniaka.

Była to kolejna grudniowa impreza zorganizowana na rzecz Oskara z Kokorzyna oczekującego na operację serca w Stanach Zjednoczonych. Podczas kilkugodzinnego turnieju udało się uzbierać kwotę 1863 zł. Pieniądze pochodziły przede wszystkim z wpisowego, a także z datków do puszek.

W wydarzeniu rywalizowało ze sobą około 50 zawodników, którzy przyjechali na zawody m.in. z Gostynia, Stęszewa, Śremu, Poznania, a nawet z Irlandii. Rozegrano łącznie pięć rund. Zwycięzcą turnieju okazał się Ryszard Kuraszyk. Drugi był Jacek Walter, a trzeci Seweryn Kaczmarek. Wśród biorących udział w turnieju pań najwyższą pozycję osiągnęła Gabriela Ceglarek.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz świąteczne wieńce przygotowane przez dzieci z Kurzej Góry podczas warsztatów. Na wszystkich uczestników turnieju czekały upominki. Ponadto otrzymali poczęstunek w postaci kawy i herbaty z ciastem oraz grochówki.

Organizatorami wydarzenia byli Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego oraz sołectwa Kurza Góra i Krzan. Imprezę wsparły z kolei samorządy gminy Kościan i powiatu kościańskiego, a także następujące firmy: Euro-Profil, Danko Choryń, Agencja Reklamowa Tęcza. Pyszną grochówkę zaserwowała firma Mirazo Food z Krzanu, a słodki poczęstunek Piekarnia Cukiernia Marian Kurasiak.

Przypomnijmy, że był to drugi turniej charytatywny organizowany w tym sezonie przez Kościańskich Kopiarzy (zobacz: Turniej Kopa Sportowego dla Marysi [ZDJĘCIA]).Jak potoczy się dalsza część sezonu, zależy od sytuacji covidowej. W tym sezonie kopiarze zrezygnowali natomiast z Grand Prix Powiatu Kościańskiego.

Fot. Milena Waldowska