Tunel na Młyńskiej zostanie otwarty za tydzień!

Jest duża szansa na to, że ruch pieszy i samochodowy pod torami na ul. Młyńskiej w Kościanie zostanie otwarty pod koniec przyszłego tygodnia, czyli w piątek, 24 lipca.

Tunel drogowy w ciągu ulicy Młyńskiej w Kościanie.

Wykonawca inwestycji, firma Torpol S.A., wystąpił już z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu. – W przyszłym tygodniu będziemy malowali jeszcze między innymi okładziny, ale przewidujemy, że wszystkie prace zostaną zakończone lada moment. Jeżeli uzyskamy wszelkie niezbędne odbiory, otwarcie tunelu będzie mogło nastąpić pod koniec przyszłego tygodnia. Pozostaje jeszcze kwestia działania oświetlenia, ale nie zależy to już od nasinformuje Adam Michalski, dyrektor inwestycji z firmy Torpol.

Przypomnijmy, że budowa tunelu rozpoczęła się w listopadzie 2017 r., trwała zatem ponad 2,5 roku. Początkowo termin zakończenia prac przewidywano na połowę 2019 roku, później na koniec 2019 roku, następnie na wiosnę 2020. Prace przedłużały się z uwagi na nieoczekiwane problemy, na które natrafiał wykonawca podczas budowy.

Ostatnio inwestor, czyli PKP PLK informował o spodziewanym oddaniu tunelu do użytku w trzecim kwartale tego roku. Tym razem zatem termin zostanie zachowany, co jest bardzo dobrą wiadomością dla wielu kościańskich kierowców zmuszonych korzystać codziennie z uciążliwych objazdów.

Fot. Maciej Sibilak