Trzy dotacje dla Śmigla od marszałka

Gmina Śmigiel otrzymała trzy dofinansowania. Wszystkie dotacje zostały przyznane w ramach środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

W ramach programu „Szatnia na medal” gmina otrzymała 100 tys. zł. Dzięki dotacji zmodernizowane zostaną szatnie i łazienki na Stadionie Miejskim w Śmiglu używane przez KS Pogoń Śmigiel. Termin realizacji zadania planowany jest w okresie od 15 lipca do 15 października. W ramach zadania przebudowany zostanie układ ścian działowych wewnętrznych, wyremontowane zostaną posadzki, ściany i sufity, wymienione drzwi wewnętrzne, a także nastąpi wymiana instalacji i osprzętu sanitarnego. Planowana wartość całej inwestycji to 213 tys. zł.

Z kolei 300 tys. zł Śmigiel otrzymał w konkursie na dofinansowanie infrastruktury lekkoatletycznej na Stadionie Miejskim Śmigla. Szacowana wartość całego zadania to ponad 980 tys. zł, a w ramach tej kwoty zostanie wykonana modernizacja bieżni o dystansie 400 m wraz z prostą o dystansie 120 m.  Wykonana nawierzchnia będzie poliuretanowa z czterema torami o łącznej szerokości 5 m oddzielonymi białymi liniami. Ponadto zmodernizowana zostanie skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą.

Ponadto 13,7 tys. zł dofinansowania zostanie przeznaczone na oznakowanie dwóch tras rowerowych: Śmigielskiej Pętli Wschodniej i Śmigielskiej Pętli Zachodniej o długości około 20 km. Trasy będą oznakowane zgodnie z wytycznymi PTTK. Łączny koszt tej inwestycji to 27,5 tys. zł, a planowany czas jej realizacji to lipiec-październik 2021 r.

Dodajmy, że trasy rowerowe zostały opracowane w 2019 r., a zapoznać się z nimi można na stronie www.trasy.smigiel.pl. Znajdują się tam nie tylko mapy trasy, ale także filmiki i zdjęcia, a także można pobrać sobie plik GPS trasy, który będzie przydatny dla osób korzystających np. z zegarków sportowych.