Trzeci sezon olimpiad przedszkolaków rozpoczęty

Już po raz trzeci Akademia Piłkarska Reissa Kościan rozpoczęła realizację projektu „Igrzyska Przedszkolaków” na terenie Kościana. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły maluchy z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka.

Projekt „Igrzyska Przedszkolaków” to turniej dla najmłodszych dzieci, którego celem jest zachęcenie ich do aktywności fizycznej. Stanowi on wsparcie szkolenia realizowanego również w poprzednich latach na terenie Kościana, które zgromadziło ponad 300 najmłodszych kościaniaków. Patronat honorowy nad cyklem sprawuje burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz.

– Celem zadania jest zachęcenie dzieci w wieku przedszkolnym do aktywności fizycznej,zainteresowane ich uprawianiem sportu, co jest korzystne dla ich zdrowia i samopoczucia i ma ogromne znaczenie pod kątem integracji z rówieśnikami. Podczas realizacji projektu prezentujemy różne dyscypliny sportu, m.in. biegi, koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, co zachęca dzieci do uprawiania sportu – mówi pomysłodawca projektu Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Rywalizacja rozpoczęła się od maluchów prowadzonych przez nauczycielkę Annę Fikert z Samorządowego Przedszkola nr 4 Misia Uszatka. Na początek dzieci wspólnie bawiły się w różnego rodzaju berki i zabawy biegowe. Następnie zostały podzielone na trzy grupy i rywalizowały na torach sprawnościowych, a po przerwie rozegrały swoje pierwsze mini mecze piłkarskie. Sportowa rywalizacja dostarczyła mnóstwo frajdy, a dla wielu była to również rywalizacja o pierwsze medale, gdyż na koniec każdy uczestnik otrzymał złoty medal i sportowy upominek.

W kolejnych miesiącach Olimpiady Sportowe Przedszkolaków będą się odbywać w pozostałych placówkach oświatowych na terenie Kościana. Placówki i szkoły zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt elektroniczny: t.wozniak@akademiareissa.pl.

Fot. AP Reissa Kościan