Trwają zapisy na Powstańcze Biegi Przełajowe

W tym roku zimowa rywalizacja biegowa o Grand Prix Powiatu Kościańskiego została odwołana z powodu epidemii. Kolejna, w 2022 roku ma odbyć się zgodnie z planem, choć o wszystkim ponownie będzie decydowała sytuacja epidemiczna.

W organizację przyszłorocznych Powstańczych Biegów Przełajowych o Grand Prix Powiatu Kościańskiego zaangażowały się wszystkie samorządy powiatu kościańskiego. Ciężar wykonawczy będzie spoczywał jak co roku na Ośrodku Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu.

W nadchodzącej edycji pojawi się nowość.–Będzie to klasyfikacja par. Nie wpłynie ona na samą organizację zawodów, ponieważ nadal każdy pobiegnie indywidualnie. Jednak biegacze będą mogli zadeklarować w momencie zapisu udział w parze mieszanej. Wówczas czasy zawodnika i zawodniczki zostaną zsumowane, a para która przebiegnie dystans łącznie w najkrótszym czasie, zostanie sklasyfikowana najwyżej. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze pary każdego biegu – tłumaczy Marcin Jurga, zastępca burmistrza Śmigla.

Kategoria główna to tradycyjnie bieg przełajowy na 10 kilometrów. Wydarzeniem współtowarzyszącym będzie Grand Prix Nordic Walking „Powstańcza Piątka”, na dystansie 5 kilometrów.

Edycja tradycyjnie podzielona będzie na cztery etapy, które rozpoczną biegi 23 stycznia w Czempiniu. Jako druga w kolejności zaprosi do siebie zawodników gmina Krzywiń, a będzie to 6 lutego. W tym samym miesiącu planowo odbędą się jeszcze zawody w Kościanie (20.02), a finał nastąpi 13 marca w Śmiglu.

Trwają zapisy na pierwszy etap biegów w Czempiniu. Regulamin i szczegóły na stronie: www.aktywny.smigiel.pl.