Trwają zapisy na Kościańskie Biegi Przełajowe

Kościańskie Biegi Przełajowe organizowane przez LKS Sana Kościan odbędą się już po raz dwudziesty szósty. Tym razem jednak impreza nie odbędzie się zimą, a 24 kwietnia. Można zapisywać się na biegi.

XXVI Kościańskie Biegi Przełajowe tym razem będą jednym z elementów szerszej imprezy pod nazwą „Dzień Dobra”. Parafialny Zespół Caritas działający przy parafii pw. NMP Wniebowziętej w Kościanie organizuje bowiem tego dnia imprezę charytatywną dla swoich podopiecznych i nie tylko. W programie planowanych jest wiele ciekawych zdarzeń, w tym m.in. śniadanie z udziałem lokalnych restauratorów, rajd rowerowy, spotkanie z bajką w bibliotece, zawody dla dzieci, kiermasz ciast i rękodzieła autorstwa podopiecznych warsztatów terapeutycznych, loteria, a na zakończenie dnia koncert.

W ramach Kościańskich Biegów Przełajowych przewidziany jest bieg na 5 km dla dorosłych, na 2 km dla dzieci i młodzieży oraz marsz nordic walking na 2 km. Tradycyjnie w ramach wydarzenia odbędą się również Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Przełajach, w ramach których klasyfikowani będą mieszkańcy naszego powiatu.

Biegi odbędą się w parki miejskim. O godz. 11.20 planowane jest rozpoczęcie imprezy, a start główny na 5 km rozpocznie się o godz. 11.30. Z kolei o godz. 12.15 do rywalizacji w podziale na kategorie wiekowe ruszą dziewczęta i chłopcy oraz zawodnicy marszu nordic walking. Dekoracja i zakończenie przewidywane są przy KOK-u, tutaj również będzie odbywał się piknik Caritasu.

Opłata startowa dla biegu na dystansie 5 km wynosi 35 zł, a na dystansie 2 km – 15 zł. Zawodników nordic walking nie obowiązuje natomiast opłata startowa. Zapisy przyjmowane są do 14 kwietnia poprzez stronę: www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-przelajowy-koscian.