Trwają zapisy na Bieg Przyjaźni

XXXIV Bieg Przyjaźni odbędzie się 20 listopada w Widziszewie. Przeprowadzone zostaną dwie rywalizacje – na 3 km oraz na 10 km, a także bieg o długości 1 km dla dzieci.

Organizatorami biegów są LKS Sana Kościan oraz OSiR Kościan, przy współpracy Rady Sołeckiej w Widziszewie i Starostwa Powiatowego – PS LZS w Kościanie.

W tej chwili trwają zapisy na biegi. Wyznaczono dwa terminy: do 10 listopada, gdzie opłata startowa wynosi 45 zł, a następnie do 19 listopada – obowiązuje wówczas opłata startowa w wysokości 50 zł. Limit zawodników dla dystansu 10 km wynosi 200 osób, a dla 3 km – 100 osób. Start dla obu dystansów odbędzie się w południe. Zawodnicy będą klasyfikowani w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn, w kategoriach wiekowych, a także w kategorii gminy Kościan. Dla najlepszych przewidziane są puchary i nagrody finansowe oraz rzeczowe.

W programie zaplanowano również bieg dla dzieci. Jego start bez podziału na kategorii wiekowe nastąpi o godz. 12.10. Ten bieg odbędzie się bez klasyfikacji, a dla każdego uczestnika przewidziany jest pamiątkowy medal i upominek. Opłata startowa w tym przypadku wynosi 15 zł, a limit to 100 dzieci. Panel zapisów oraz regulamin dostępne są na www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/bieg-widziszewo. Szczegółowe informacje można uzyskać: e-mail: talikadze.biegi@wp.pl, tel. 600 565 436.