Trwa wymiana lamp

Łącznie 529 opraw oświetleniowych zostanie wymienionych w Kościanie do połowy listopada w ramach wdrażania enerooszczędnego oświetlenia ledowego.

Wymianie podlegają wyłącznie punkty oświetleniowe należące do miasta. Zakładane są nowe oprawy, które zyskują estetyczny wygląd, a w niektórych miejscach również słupy. Zadanie przewiduje również modernizację i wymianę systemu sterownia oświetleniem ulicznym.

Koszt przedsięwzięcia wynosi 1,3 mln zł, a jest on realizowany dzięki uzyskanej pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która zakłada możliwość jej umorzenia do 40 proc.

Dotychczas w ramach programu zmodernizowano oświetlenie na ulicach Czajki, Richtera, Bednarkiewicza, Bojanowskiego, Składowej, Kaźmierczaka, Osiedlu Nad Łąkami, os. Jagiellońskim oraz w Parku Miejskim. – Może dziwić fakt, że wymianie podlegają lampy w Parku Miejskim, który niedawno było modernizowany – mówi wiceburmistrz Maciej Kasprzak. – Przypomnę jednak, że było to w 2011 r., a zatem trochę czasu już minęło, a w parku zakładane były tradycyjne lampy.

Obecnie trwa wymiana opraw na ul. Bocznej i Łąkowej, a w planach są jeszcze Balcera, Wojciechowskiego, Winowicza, Nacławska, Kruszewskiego, Żarnowa, Wichrowa, Wiatraczna, Gryczana, osiedla Piastowskie, Sikorskiego i Wiatraki, ronda Surzyńskiego, Solidarności oraz w obrębie ulic Łąkowej i Gostyńskiej, łącznik Poznańska- Czempińska, deptak od ul. Torowej do mostu kolejowego.