Trwa Turniej Tańca Towarzyskiego

Po raz kolejny w Kościanie zakrólował taniec. Tancerze przez całą sobotę prezentują się przed sędziami w hali widowiskowo-sportowej przy "Ratajczaku". Publiczność ma możliwość śledzenia ich zmagań w internecie.

Marcowy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „W sercu Wielkopolski” wpisał się już w kalendarz stałych imprez w Kościanie. Choć publiczność nie została wpuszczona do sali, dla organizatorów, czyli Szkoły Tańca Poezja przy wsparciu miasta i Gminy Kościan, to i tak ulga, że turniej można przeprowadzić stacjonarnie.

Turniej rozpoczął się o godz. 9.30, a na parkiecie prezentują się juniorzy w kategoriach 12-13 lat oraz 14-15 lat. Blok drugi rozpocznie się o godz. 13.00, a wystąpią w nim pary w kategorii 16+, ale także w przedziale 10-11 lat. Blok popołudniowy to już najlepsze pary 16+ oraz taneczni seniorzy w wieku 30+ oraz 40+. Początek tego bloku o godz. 17.00.

Zmagania tancerzy ocenia sędzia główny oraz siedmiu tancerzy. Zawodnicy przyjechali z bliższych i dalszych miejscowości, w tym m.in. z Leszna, Wolsztyna, Poznania, Zielonej Góry, Wrocławia, Szczecina. Nie zabraknie oczywiście także naszych kościańskich tancerzy startujących w różnych kategoriach wiekowych.

Zmagania tancerzy można śledzić na żywo poniżej: