Trwa rozbudowa KOK-u

Ta miejska inwestycja, która otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 4 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, sprawnie posuwa się naprzód.

Nowy budynek, który usytuowany jest na tyłach obecnego, już został wzniesiony, a nawet pojawiła się na nim elewacja zewnętrzna. Obecnie trwają prace związane z ugruntowaniem placu przy budynku, które przygotowują go pod wyłożenie kostki brukowej. Nowa nawierzchnia będzie korespondowała stylistycznie z elewacją, ale także z zagospodarowanym w kolejnym etapie parkiem przy Kościańskim Ośrodku Kultury prowadzącym do Placu Wolności.

Prowadzone są także intensywne roboty wewnątrz budynku, m.in. wykańczanie sufitów i posadzek, a także wykańczanie sali widowiskowo-kinowej. – Trwa zamawianie elementów wnętrza, jak drzwi, lampy i płytkimówi Galina Domagała, koordynator nadzorujący prace po stronie Kościańskiego Ośrodka Kultury. – Jestem odpowiedzialna za wybór odpowiednich materiałów, dbałość o odpowiednią kolorystykę i harmonijność. Oczywiście wszystko odbywa się wg wcześniej  przygotowanego projektu.

Zgodnie z planem budynek ma być oddany do użytkowania w połowie przyszłego roku. – Zależy nam na tym, aby wraz z zakończeniem prac pojawiła się również nowa oferta kulturalna placówki. Projekt dofinansowania zakłada  m.in. zwiększenie liczby pracowników. Pewne funkcje, które dotychczas były w gestii miasta, przejdą teraz na ośrodek. W tej chwili jest czas, by zastanowić się nad nowymi propozycjamitłumaczy zastępca burmistrza Maciej Kasprzak.