Trwa rozbiórka basenu na Łazienkach [ZDJĘCIA]

Prace związane z rozbiórką części zabudowań byłego odkrytego basenu na terenie kompleksu Łazienek w Kościanie są w trakcie. Cały czas zwożone są także kolejne rośliny przeznaczone do posadzenia.

Kościan. Rozbiórka basenu na Łazienkach

Prace rozbiórkowe polegają na całkowitej rozbiórce brodzika, a także częściowej rozbiórce elementów basenu pływackiego, wykonania warstwy odsączającej z piasku, wywozu i utylizacji odpadów z rozbiórki. Roboty wykonuje firma PHUT Krzysztof Nadobnik z Kiełczewa za kwotę blisko 156 tys. zł.

Po ostatnich, intensywnych opadach deszczu w basenie jest jeszcze woda, ale to już ostatnie dni z takim widokiem. – Wykonawca ma 4 tygodnie na realizację zadania. Dzięki prowadzonym pracom przywrócimy mieszkańcom kolejny teren rekreacyjny nad brzegiem Obry – podkreśla Burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Poza robotami związanymi z rozbiórką, cały czas zwożone są kolejne rośliny, choć duża część została już posadzona. Łącznie nowych sadzonek drzew, krzewów i kwiatów ma być ponad 21 tysięcy. Podobnie jak na bulwarze, dominować mają rodzime gatunki. Przewidziane są również trawniki, łąki kwietne, a na końcowym etapie budki lęgowe dla ptaków i owadów. Zamontowane zostaną także ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne i stojaki na rowery.

Wszystkie prace prowadzone są w ramach szóstego etapu budowy kościańskiego traktu rekreacyjnego. W poprzednich etapach tego projektu przebudowano Wieżę Ciśnień, oczyszczono kanał Obry, zrewitalizowano Park Miejski, wybudowano nowe mostki przy ulicach Mostowej i Moniuszki, przeprowadzono nasadzenia na Wałach Żegockiego.

Fot. Maciej Sibilak