Trwa remont dachu w „Konopnickiej”

Rozpoczął się remont dachu na budynkach Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Kościanie, w których znajduje się hala sportowa i sale lekcyjne. Jest to inwestycja powiatu kościańskiego.

Budynek, na którym przeprowadzany jest remont został wybudowany 17 lat temu. Dach jest uszkodzony i nieszczelny, a jego elementy zniszczyły się, rozwarstwiły i skorodowały.

W ramach prac, które planowane są do 16 sierpnia, zostanie wymienione pokrycie dachowe wykonane z płyty warstwowej i blachodachówki. Całe pokrycie dachu zostanie natomiast rozebrane, a więźba dachowa będzie oczyszczona. Zostanie ułożona nowa warstwa membrany dachowej. Dach będzie pokryty nową blachodachówką i płytą warstwową.

Remont obejmie również oczyszczenie i sprawdzenie kominów, a także naprawę ich opierzenia, jak również wszystkich elementów dachu. Ponadto instalacja odgromowa zostanie zdemontowana, a po zakończonym remoncie dachu będzie zainstalowana nowa.

Remont jest przeprowadzany na powierzchni ponad 1240 m kw. Prace wykonuje firma Fach-dach Robert Lentowczyk z Obry. Koszt inwestycji finansowanej z budżetu powiatu to 599 tys. zł.