Trwa pierwszy etap remontu „Czwórki” [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie przechodzi gruntowny remont. Podczas gdy uczniowie i nauczyciele szkoły odpoczywają, prace w budynku idą pełną parą.

Kościan. Trwa pierwszy etap remontu „Czwórki”

Obecnie przy remoncie szkoły pracują trzy ekipy budowlane. Trwa montaż nowych okien, ponadto prowadzone są roboty związane z dachem i elewacją zewnętrzną. Jednocześnie na drugim piętrze szkoły ekipa elektryków przygotowuje ściany do wykonania nowej instalacji.

W tej chwili roboty są mocno zaawansowane i widoczne. Prace przygotowawcze związane z wymianą okien były natomiast żmudne. Ekipa musiała wyciąć węgarki, a następnie wykonać specjalne wylewki betonowe, by móc zamontować nowe okna – informuje Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana.

Szkoła nie była remontowana od momentu jej powstania przed ponad 60. laty, dlatego nie obywa się od „niespodzianek”. – Niestety okazało się, że są zawilgocone mury budynku, do czego przyczynił się brak deszczówki w ulicy Baraniaka, przy której znajduje się szkoła. W związku z tym będzie musiała zostać wykonana specjalistyczna izolacja. Sama przebudowa Baraniaka również jest w planach, jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na tę ulicę mówi wiceburmistrz.

Trwające roboty obejmują pierwszy etap inwestycji. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, przebudowę instalacji elektrycznej z wymianą oświetlenia na energooszczędne, wymianę instalacji odgromowej, przebudowę instalacji centralnego ogrzewania i instalacji wodnej, montaż pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznej,  przebudowę kotłowni i przebudowę instalacji wentylacji mechanicznej w sali gimnastycznej i hali sportowej. Część prac będzie kontynuowana we wrześniu, a także w przyszłym roku.

Fot. Milena Waldowska