Trwa ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego

Łącznie 487 tancerzy oraz 221 prezentacji zobaczą sędziowie i widzowie podczas trwającego przez całą sobotę turnieju tańca Live Emotion organizowanego przez Szkołę Tańca "Poezja" w Kościanie.

Turniej ma eksperymentalną dla szkoły formę, bo odbywa się w sieci. Organizatorzy zdecydowali się na taką właśnie formułę, gdyż termin wydarzenia z powodu epidemii był przesuwany już dwa razy, a obecna wytyczne sanitarne ponownie nie pozwalają na zorganizowanie wydarzenia na żywo. – Nie udało nam się wstrzelić w czas, kiedy były poluzowania co do organizacji imprez. Termin marcowy i majowy przypadały na główny lockdown, a teraz mamy szczyt epidemii. Kolejne przekładanie nie wchodziłoby już w grę, bo na 6 marca przyszłego roku mamy  w kalendarzu Turniej Tańca Towarzyskiego, a na 17 kwietnia kolejną edycją Tańca Nowoczesnego. Terminy  ustala się bowiem z rocznym wyprzedzeniem – wyjaśnia Roman Wojdowski, właściciel „Poezji”.

Nerwy związane z organizacją dzisiejszej imprezy są duże. – Powiem szczerze, że chyba oboje z żoną wolimy tradycyjną formę turnieju, bo jest ona dla nas bardziej przewidywalna. A dzisiaj to eksperyment i są dodatkowe nerwy związane z technikąprzyznaje pan Roman.

Nagrania od uczestników wykonujących choreografię i przesyłane przez nich są w różnych plikach. Niektórych nie mogliśmy otworzyć, a niepobrane przez kilka dni wygasają. Czasami uczestnicy nie zdążyli przesłać innego pliku i dosyłają nagrania jeszcze w ostatniej chwili  – tłumaczy Edyta Wojdowska. – A transmisja prowadzona jest na żywo, nie możemy jej czasowo wstrzymać.

Nad tym, by wszystko sprawnie działało, czuwa kilka osób. Studio turnieju mieści się w siedzibie Szkoły Tańca przy ul. Północnej w Kościanie. Trójka sędziów i prowadzący Vito Ostyn WS oglądają przesłane występy na telebimie. Z kolei realizator pilnuje, co w danym momencie pokazywane jest w kamerze – naprzemiennie występy oraz sędziowie wraz z prowadzącym. To intensywna praca przez cały dzień, a turniej potrwa do około godz. 19.00.

Tancerze rywalizują w następujących kategoriach: tańca nowoczesnego solo, w duetach, formacjach i miniformacjach;  tańca współczesnego solo, w duetach, formacjach i miniformacjach, w innych formach tańca w formacjach i miniformacjach. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Kościan.

Transmisja prowadzona jest na  FB Szkoły Tańca Poezja.

Fot. Milena Waldowska