Trwa międzynarodowy plener malarsko-rzeźbiarski w gminie Kościan

10 artystów z różnych krajów przenosi na płótno lub rzeźbi najciekawsze krajobrazy i zabytki gminy Kościan. Efekt ich pracy będzie można podziwiać na wystawie, która zostanie pokazana w Racocie.

Artyści do gminy Kościan dotarli na zaproszenie wójta Andrzeja Przybyły, a są to następujące osoby: Ivan Maliński z córką Iriną z Ukrainy, Giorgi Gabetcadze z Gruzji, Ružena Urbanowa i Iveta Filipczakowa z Czech, a także Anna Rutkiewicz, Ala Pisarska i Bożena Spaczyńska z Ostródy oraz rzeźbiarze Marian Maliński z Kościana i Krzysztof Żak ze Śmigla. Koordynatorem pleneru jest Grzegorz Wierzbicki z Kiełczewa.

Artyści rozpoczęli prace 11 czerwca i przez tydzień  malują i rzeźbią wybrane przez siebie zakątki gminy Kościan. Ponadto dwukrotnie spotkają się z mieszkańcami gminy na warsztatach malarsko-rzeźbiarskich, które koordynuje Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan na czele prezes Jolantą Nowicką.

Otwarty wernisaż prac poplenerowych odbędzie się w remizie OSP w Racocie w najbliższą sobotę 18 czerwca o godz. 12.00. Wstęp na niego jest wolny.