Trwa Festiwal Baśni

W sobotę odbyły się dwa spektakle, dziś na najmłodszych czekają kolejne dwa. To festiwal stworzony specjalnie dla dzieci, które poznają teatr już od najmłodszych lat.

Kościański Festiwal Baśni

Tegoroczny festiwal zainaugurował objazdowy Teatr Władca Lalek z przedstawieniem „Cudze chwalicie…”.Była to opowieść osnuta wokół życiowych perypetii Słupskiego Chłopczyka. Nie była to do końca wymyślona postać, gdyż wizerunek chłopca pojawił się po raz pierwszy w 1925 roku na etykiecie produkowanego w Słupsku sera typu camembert. Nic więc dziwnego, że zaprezentowana historia skupiała się wokół sera. Historia miała jednak swój morał.

Drugą pokazaną bajką był „Smok Wawelski” zaprezentowany przez Teatr Wierzbak Plus – Artur Szych.

Dzisiaj dzieci będą miały okazję wziąć udział w „Śpiewankach” w wykonaniu Teatru Blum oraz obejrzeć „Trzy Świnki” Teatru Nemno. Pierwsza propozycja skierowana jest do najmniejszych dzieci w ramach „Teatru na poduszkach”. Widzowie wspólnie z twórcami przedstawienia wyruszą do krainy dźwięków. Początek o godz. 15.00. Z kolei drugi spektakl rozpocznie się o godz. 16.30, a oparty jest na baśni Braci Grimm.