Triumf koszykarzy Obry

Basket Club Obra Kościan zajął pierwsze miejsce w Memoriale Rościsława i Krzysztofa Ruszkiewiczów, który w niedzielę odbył się w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie.

Obra w pierwszym występie pokonała Biofarm Basket II Poznań 86:72. Punkty dla gospodarzy zdobyli: Rybakowski 21, Stankowski 19, Majchrzak 14, Ciążkowski 13, Kaczmarek 10, Adamczak 4, Samolak 3, Gruszczyński 2.

W swym drugim meczu Obra wygrała z zespołem Röben Gimbasket Wrocław 81:70. W tym spotkaniu w Obrze punktowali: Majchrzak 18, Ciążkowski 14, Rybakowski 13, Gruszczyński 12, Adamczak 10, Kaczmarek i Stankowski po 6, Milczyński 3.

Wyniki były dla mnie sprawa drugorzędną. Najlepsze w tym turnieju było to, że udało się ograć wszystkich zawodników. Poza tym na tle drugoligowych zespołów zobaczyliśmy w jakim momencie przygotowań jesteśmy i nad czym mamy pracować. To jest materiał do analizy. Te trzy ostatnie tygodnie do ligi spędzimy nad tym, żeby te elementy, które jeszcze nie funkcjonują najlepiej, poprawiaćpowiedział Dominik Majchrzak, trener Obry.

Drugie miejsce w turnieju zajął Röben Gimbasket Wrocław, który pokonał 76:69 zespół Biofarm Basket II Poznań.

Dariusz Borowski