Triathlon w Nowym Dębcu znowu przeniesiony

Impreza ma odbyć się we wrześniu i będzie to już trzecia propozycja terminu dla tego sportowego wydarzenia. Powodem jest trwająca epidemia, która krzyżuje organizatorom plany.

Pierwotnie triathlon miał odbyć się 23 maja i otwierać cykl Greatman Trilogy, na który składają się jeszcze zawody w Kórniku i w Śremie. Co będzie ze Śremem, też jeszcze do końca nie wiadomo. Z kolei na zawody w Kórniku, które mają odbyć się 9 sierpnia zwiększono limit miejsc.

Natomiast imprezę w Nowym Dębcu organizatorzy chcą przeprowadzić w połowie września, najprawdopodobniej 13.09. – Musimy jeszcze ustalić z naszymi partnerami, czyli miastem i powiatem, czy nadal są zainteresowani współorganizacją tej imprezy. My jako gmina Kościan jak  najbardziej chcemy to zrobić, myślę że termin wrześniowy umożliwia nam realizację wydarzeniamówi Artur Opas, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.W sierpniu, przy dużej liczbie plażowiczów, zagrożenie zdrowotne byłoby dość spore. Szukamy więc bezpiecznych rozwiązań dla zawodników, którzy tutaj przyjadą.

Jeżeli impreza dojdzie do skutku, odbędzie się ona bez udziału publiczności. Prawdopodobnie więc nie będzie rywalizacji dziecięcej, z której już zrezygnowano w Kórniku. Jednak dorośli zawodnicy bardzo czekają na rywalizację, o czym wspominali podczas niedzielnych zawodów pływackich (relacja z zawodów: Zawody pływackie w Nowym Dębcu 2020 [ZDJĘCIA]). Miejmy zatem nadzieję, że uda się przeprowadzić zawody.

Dodajmy, że pomysłodawcą i organizatorem od strony sportowej cyklu Greatman Trilogy jest Paweł Kotas.