Triathlon już w maju, duathlon we wrześniu

Drugi sezon z rzędu organizatorzy masowych wydarzeń sportowych mają kłopot z ich przeprowadzeniem z powodu obostrzeń sanitarnych. Zawody triathlonowe w Nowym Dębcu odbędą się na koniec maja i być może drugi raz we wrześniu. Z kolei duathlon w Czempiniu przełożono na wrzesień.

W tej chwili przyjmowane są zapisy na zawody Greatman Triathlon w Nowym Dębcu na 29 maja. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku początkowo planowano je na maj, ale restrykcje spowodowały o przeniesieniu imprezy na wrzesień.

– Wykorzystujemy zapowiadaną odwilż i zapraszamy Was do zapisów na majowy termin Kościan – Nowy Dębiec Triathlon! Nie wiemy co przyniesie dalsza część sezonu, jak będą powracać kolejne fale wirusa, więc nie czekamy już na cud, tylko bierzemy byka za rogiinformują organizatorzy na profilu facebookowym zawodów.

Będą jednak limity dotyczące osób, mianowicie po 150 miejsc czeka na dystansie 1/8IM oraz  na dystansie 1/4IM. Ponadto z uwagi na fakt, że w ramach Greatman Trilogy w tym roku całkowicie wypadł Śrem, 12 września ponownie mają odbyć się zawody w Nowym Dębcu. Oczywiście pod warunkiem, że pozwoli na to stan epidemii. Ponadto w ramach cyklu na 1 sierpnia planowane są zawody w Kórniku. Zapisy na wszystkie imprezy prowadzone są poprzez stronę: www.greatman.pl.

Impreza, która została przełożona z maja na wrzesień to ChampionMan Duathlon Czempiń 2021. Te zawody miały odbyć się już w dniach 7-8 maja, ale organizatorzy nie otrzymali zgody na jej przeprowadzenie w tym terminie. Nowy termin to 18 września.

– Od ostatniej edycji w 2019 roku minęły już dwa lata i stęskniliśmy się za Wami drodzy zawodnicy. Tęsknimy za tymi emocjami, uśmiechami i łzami. Na każdego z Was niezależnie czy pierwszego czy ostatniego tak samo mocno czekaliśmy na meciepiszą w swym oświadczeniu organizatorzy.

Informacje dla zawodników w związku z przełożeniem zawodów ChampionMan Duathlon Czempiń znajdują się na stronie: www.duathlonczempin.pl/aktualnosci/.