Triathlon w Dębcu Nowym

Po zapowiedziach imprez sportowych i kulturalnych, które będą organizowane w okresie letnim w Kościanie i na terenie powiatu, przyszedł czas na letnisko nad Jeziorem Wonieskim.

triathlon17 września odbędą się tutaj zawody triathlonowe o nazwie Great Man Trilogy. Wydarzenie wejdzie w skład większego cyklu, w ramach którego 13 sierpnia rywalizacja zostanie przeprowadzona w Kórniku, następnie 3 września w Śremie i zakończy ją impreza w gminie Kościan. Głównym organizatorem całego cyklu jest triathlonista Paweł Kotas, który we współpracy z poszczególnymi samorządami przeprowadzi jego kolejne etapy.
W kościański etap zawodów zaangażowały się gmina i miasto Kościan oraz powiat kościański. Wszyscy partnerzy podchodzą do wydarzenia z entuzjazmem, widząc w nim duży potencjał.  – Po profesjonalnym przedstawieniu pomysłu i sukcesu, który udało się osiągnąć organizując triathlon w poprzednich latach w Kórniku, wspólnie z sąsiadami zdecydowaliśmy, by wejść w to przedsięwzięcie. Tym bardziej, że spośród bogatej oferty imprez sportowych na terenie powiatu brakuje nam rywalizacji na rowerach, a w triathlonie to jeden z jej elementów – mówi wójt Andrzej Przybyła.

Organizatorzy spodziewają się, że w zawodach weźmie udział kilkaset osób – w tym przyjezdni, jak i osoby z terenu powiatu kościańskiego. – Kościan jest usportowionym powiatem, więc liczymy na duże zaangażowanie mieszkańców. Chodzi nam o pozyskanie jak największej liczby debiutantów z tego terenu – podkreśla Paweł Kotas.

Rywalizacja zostanie przeprowadzona na dystansie 1/4 Ironmana (950 m – pływanie, 45 km – rower, 10,5 km – bieg), a także na dystansie sprinterskim, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ma to być bowiem nie tylko rywalizacja dla zawodników, ale również sportowa zabawa dla całych rodzin. Stąd też zostaną przeprowadzone również zawody duathlonowe obejmujące wyścig rowerowy i biegi, w których będą mogły startować już dzieci w wózkach wraz z rodzicami, a także maluchy na hulajnogach, rowerkach biegowych itp.

Przewidziana jest także rywalizacja sołectw oraz atrakcje dla kibiców. Zapisy ruszą od 1 kwietnia, a wpisowe nie ma być wysokie, by zachęcić jak najwięcej osób. O szczegółach będziemy informować w kolejnych wydaniach.